Azami Neşe

Başarılı bir hayata giden yoldaki sır bizi mutlu edeni takip etmektir.
En başarılı bilim insanlarının, politikacıların, bunun gibi pek çok insanın yükseklere; yaptıklarından nefret ederek değil, yaptıklarını severek geldiklerinin farkında mısın? Aynı zamanda hobileri olanı, koşullar ne olursa olsun zaten yapıyor olacağı işleri yaparak geldiklerinin?

Gerçekten ne yapmak istediğine hemen şimdi karar vermek zorunda değilsin. Yapmak istediklerin ne kadar küçük ve önemsiz görünürse görünsün bu doğrultuda kendini eğitmeli ve onu yapmalısın.

Mesela, şu an ne yapmak istiyorsun? Bir çay kahve alıp oturmak? Yürüyüşe çıkmak? Bir arkadaşa telefon etmek? Televizyon izlemek?

Ne olursa, bu dersten sonra gidip onu yap.

Sonra onu bitirdiğinde git ve yapmaktan keyif alacağın başka bir şeyi yap.

Yapmanın imkansız olmayacağı bir şey seç. Aya gitmek mümkün olmayabilir ama bir sandviç yapıp yemek mümkün.

Bazen ise yapmakla yükümlü olduğumuz şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz – işe gitmek gibi. Buradaki püf nokta da elinden gelenin en iyisini huzurlu bir şekilde, çalışma arkadaşlarına arkadaşça davranarak yapmak. Eve döndüğümüzde ise temizlik yapmak zorunda olabiliriz. Tekrar, huzurlu bir şekilde, toz bezini her sürüşünde içini sıkmayarak yapmaya çalışmalıyız.

İşler bittiğinde, gerçekten yapmak istediğin basit şeyler yap. Bu sadece oturmak ve hiçbir şey yapmamak olsa bile.

Ana fikir şu ki istediklerimizi yaparak zamanla bu aktiviteleri ortak çekim yasasıyla kendimize daha çok çekmeye başlayıp bunlara kapıyı daha fazla açabiliriz.

Zaman geçtikçe insanlarla tanışacak ve sana daha yakın gelecek tekliflerle karşılaştığın durumlar içinde kalacaksın. Her zaman daha fazla ilgini çekeni seç ve sıkılana kadar onu yapmaya devam et. Sonra bir sonraki ilgi çekici durumu bekle ve onu yapmaya başla.

Bu şekilde eninde sonunda çalışacağın alanı buluncaya kadar devam et.

Yapmak istediğin işi yaptığından işinde iyi olacak ve birçok şey başarıp istediklerine daha rahat bir şekilde ulaşabileceksin.

Yaşamdan istediklerimizi elde etmenin sırrı bu.

Bu dersi indirmek için lütfen linke tıklayınız:

Icon

PDF - Azami Neşe 107.63 KB 392 downloads

...