Zihinler

Vücudumuzun çalışmasını sağlamakla görevli fiziksel bir beyne sahibiz. “Fiziksel zihin” dediğimiz bir şey de bu zihne tutturulmuş durumda. Bir bakıma aura olan ve dolayısıyla görünmez olan bu fiziksel zihin beyne ne yapması gerektiğini söylüyor. Diyelim ki ayağa kalkmak istiyorsun, beyin kendi başına hiçbir şey yapmayacaktır. Fiziksel zihnin, senin ayağa kalkmanı sağlayacak programı çalıştırmasını beynine söyleyen şey. Bu zihin biraz, bilgisayar başında tuşlara basan operatörlere benziyor.

Yani bu fiziksel zihin, günlük hayatta nereni oynatacağını komutunu beynine verecek şekilde tasarlanmış.

Fakat bu fiziksel zihin, aynı zamanda farklı bir element de barındırmakta. Vücudunu hasardan koruyacak bir element. Bu elemente (program da denebilir) ego diyoruz. Sen tehlikeye girer girmez ego da aynı anda devreye giriyor ve seni korumaya çalışıyor. Bununla birlikte ego kontrolden çıkıp biri senin düşüncenin aksini iddia ettiğinde de devreye girmeye başlayabilir. Böylelikle iki ego üstünlük için savaşırken tüm bu bağrışmaları, kavgaları, anlaşmazlıkları ve şiddeti deneyimliyoruz.

Şu ana kadar beyin ve fiziksel zihni ele aldık.

Artık elimizde “yüksek zihin” dediğimiz şey var. Bu yüksek zihin hem yüksek benliğe hem de fiziksel zihne bağlı.

Yüksek benlik tüm fikirlerin geldiği yer çünkü büyük resmi görebilen o. Yüksek benlik gitmen gereken yolu ve atman gereken adımları biliyor.
Sonrasında bu bilgileri, fiziksel zihne yerleştirmeye çalışacak olan yüksek zihne gönderiyor.
Eğer bu gerçekleşiyor ise her şey yolunda. Fakat fiziksel zihin egoyla beraber o kadar baskın olabilir ki yüksek zihinden gelecek tüm bilgileri kesebilir. Bu durumda dümensiz yol alan bir gemi kadar tehlikede olursunuz.

Asıl olan; egoyu bastırarak, yüksek benliğinizin yüksek zihne gönderdiği, oradan yüksek zihnin fiziksel zihninize yerleştirdiği ve fiziksel zihnin de beyninize komut verdiği bilgileri almaya çalışmak.

Yani, yüksek benlik, yüksek zihin, fiziksel zihin ve beynimiz bu bilgi akışında görevli.
Bu, kısaca açıklamak gerekirse, bana anlatılanlar.

Bu dersi indirmek için lütfen linke tıklayınız:

Icon

PDF - Zihinler 88.55 KB 131 downloads

...